aktuálně 26.3.2019:www.spolekobcanedrazic.cz

aktuálně 26.3.2019

Dobrý den, Ahoj,

Chtěli bychom vás informovat, že 26.3.2019 proběhlo jednání Spolku občanůDražic se starostou Benátek nad Jizerou panem PhDr. Karlem Bendlem. Jednáníbylo vzájemně velice příjemné, prošli jsme všechna otevřená témata a stanovilijsi jak dále.

V příloze najdete zápis z jednání, kde jsem si vybral několikzajímavých témat:

Hrad

Zůstávají původní vlastníci: Tomášek Milan + Wolfová Ivanka. Přibrali si k sobě architekta p. Soukupa. Tennakreslil studii budoucího využití. Špejchar změnit na minipivovar, hostinec,orientovat se na svatby, zážitková kuchyně. Dnes shánějí peníze napamátku (hrad) na minipivovar.

Strž – původní cesta od mostu kolem hospody a kostelíka

Severní svah je v majetku Lesů ČR. Městojedná o odkoupení a získání celé strže do svého majetku. Odkoupenínení pro vnitřní pravidla Lesů ČR možné, město řeší směnu pozemků.

Křižovatka před mostem (u hospody)

Cílem je zpomalit dopravu, naplánováno jevytvoření ostrůvku. Město už má zpracovaný projekt. Termín realizace:2019.

Rekonstrukce ulice Pražská

Začne letos v květnu. Plánovaná dobarealizace – 8 měsíců

• První etapa – Od Kbel Na Burzu + kruhový objezd.
  • Druhá etapa od Na Burze směrem na Předměřice nad Jizerou.

Objízdná trasa přes Štěpnici a kolem hradu.Instalaci zrcadel na Štěpnici řešit v rámci rozpočtu města. Spolek musíiniciovat a poslat žádost na město.

Spolek má v držení původní lustr z Dražického kostelíka

Aktuálně je řešena jeho oprava a následněnavrácení do kostelíku.

Zvonička

Připravuje se projekt na její rekonstrukci

Více naleznete v zápise J

Petr Matuš